ЗАПОРІЖЖЯ

Важливо!

категорії

Світ 24.07.2019 о 14:00
У Запорізькій області археологи знайшли давні поховання
Археологи в Запорізькій області наблизилися до таємниць Мамай-гори

В даний момент в експедиції беруть участь археологи, волонтери та студенти. Вони вже дослідили 13 поховань пізнього середньовіччя і три культові скіфські ями. Про це повідомляється на офіційній сторінці Мамай-гори в фейсбук, передає Є Запоріжжя! з посиланням на Индустриалка.

 

Під час розкопки поховань пізнього середньовіччя, що датуються XV століттям, археологи виявили людські останки.

 

Припускаємо, что це були представник Першої Хвилі манго (протоногайські племена) приведені Едігеєм на ЦІ землі з Міжріччя Волги та Іртишу або Криму. Про це свідчить годину Виникнення могильника, мусульманський обряд поховання та монголоїдні РІСД, виявлені антропологом. Скоріш за все, Мамай-Гора у контексті історії Північного Причорномор'я XV століття виступала як митниця, торжище або ж перевалочний табір Кримська торговців, что прямували у чужі землі, - відзначають археологи.

Дослідники розповідають, що знайдені кістки частково лежать в скіфської культової ямі, датованій IV століттям до нашої ери. Археологи кажуть, що це рідкісне і унікальне явище для нашої території. Схожі комплекси є тільки в незначній кількості на античних некрополях і на пам'ятнику Молога в Подністров'ї.

 

З минулого тижня археологи в роботах використовують бульдозер. 

Відзначають, що це прискорило дослідження.

За цю годину нами досліджено курган з середньовічнім похованням та непограбованим скіфськім похованням, За інвентарем сміливо претендує на номінацію найвидатнішої археологічної знахідки сезону в Україні. Стосовно него ми вирішили витримати інтригу, і поділитися усіма деталями вже після завершення польової роботи, - пишуть дослідники в соцмережі.

Дослідники також продовжують розкопки і в ногайскому похованні.

А ще на Мамай-горі вони виявили скіфський рів і катакомбу. Детальніше про свої знахідки обіцяють повідомити пізніше.

Цікаво відзначити, що Мамай-гора відкрита дослідниками лише на 28%. За цей час вдалося знайти 689 стародавніх поховань різноманітних культур.

 

Мамай-гора руйнується Каховським водосховищем. Загублено вже 400 метрів берегової лінії.

Рятувально-археологічна експедиція на Мамай-горі почалася в 1988 році.

Читайте також:Як в Запорізькій області можна потрапити на археологічні розкопки

До теми