ЗАПОРІЖЖЯ

Важливо!

категорії

Політика 31.01.2020 о 15:00
Міський голова Володимир Буряк офіційно оголосив неофіційний старт місцевої виборчої кампанії
Нова "команда Буряка": Запорізький мер почав пошук ресурсів на виборчий проект

Безперечним є той факт, що перегони на ще не оголошених місцевих виборах, тривають останній рік. Однак у Запоріжжі офіційним їхнім початком треба вважати 29 січня 2020-го, передає Є Запоріжжя! з посиланням на zp.depo.  

Зробив це на сесії Запорізької міськради 29 січня: закликав депутатів єднатися навколо мерських ініціатив й пообіцяв піти з об’єднаною депутатської командою на вибори. "Закликаю представників депутатського корпусу, незалежно від політичної приналежності і поглядів, до координації дій з виконавчою владою міста Запоріжжя… Хочу публічно заявити, що це об'єднання, якщо воно буде створено, стане наріжним каменем в основі руху, який я поведу на вибори місцеві міста Запоріжжя", – проголосив Буряк.

Заява була дуже добре підготовленим "експромтом". Пролунала перед великою сесійною перервою, одразу була надрукована на сайті мерії, повторена у новинах муніципального каналу і там же обговорена з експертом – політологом Романом П’ятигорцем. Експерт підкреслив, що зважуючи на високий рейтинг Буряка, той зробив депутатам вельми привабливу пропозицію.

Я дивлюся, Володимир Вікторович розкрив свої карти для конкурентів. З приводу його депутатського корпусу й команди. У мера рейтинг набагато більший, ніж у будь-якого окремо взятого депутата міськради. Мер це є локомотив, який бере за собою людей й починає заводити їх туди (у міськраду, – ред.), тому бути на сьогодні разом із Буряком – це є майже стовідсоткова гарантія провести свою другу (мається на увазі ще одну, – Ред.) каденцію у міськраді", – прокоментував П’ятигорець.

Попри те, що мізансцена з передвиборчою завою була добре зрежисована і розіграна як по нотах, поблажливу аудиторію та й, взагалі, передумови для неї створили головні конкуренти Буряка – Зе-команда. А мер, чи його радники, не проґавили момент.

Насамперед, йдеться про нещодавні обшуки в запорізькому аеропорту. Під час них були вилучені документи, через що заморожено введення в експлуатацію нового терміналу аеропорту. З ним же, зокрема, пов’язане розширення авіасполучення Запоріжжя. Це був справжній постріл по виборчим перспективам "Слуги народу" у місті.  Адже ядро електорату Зе-команди складають люди з групи "яка різниця". У даному випадку, яка різниця, чи розкрадали гроші на будівництві злітно-посадкової смуги запорізького аеропорту, якщо з неї можна полетіти лоукостом до Європи.

Буряк, у свою чергу, назвав обшуки політичним замовленням. Розповів громаді, що аеропорт будується на її гроші, а зла влада хоче забрати його (в концесію), і запевнив, що захищатиме летовище.    

Обшуки в аеропорту, були, звісно, козирним тузом, врученим Буряку. Але не єдиним козирем, які, немов навмисно, підкидає меру нова влада. Варто згадати хоча б резонанс навколо обласної бібліотеки для юнацтва, яку в ОДА хотіли реорганізувати. Натомість запорізький мер виявив бажання забрати заклад на баланс міста. Щоправда, після цього виявилося: "область" сама пропонувала місту забрати бібліотеку. Але у Туринка про це заявили вже після того, як Буряк постав перед запоріжцями рятівником місцевої культури.

За деякими даними, на цьому сприятливому тлі рейтинг Буряка поповз вгору, тож кращого часу для оголошення старту виборчої кампанії годі було й шукати.

Заклик до депутатів єднатися був саме цим оголошенням. Але переслідував, звісно, не лише цю мету. Те, що Буряк піде на вибори, інтригою не було, він про це вже казав. А ось, із ким він на них піде – лишалося під питанням.

"Команда Буряка" на вибори уже ходила – парламентські улітку 2019-го під знаменами "Опозиційного блоку" і з тріском ці вибори програла. Тепер, вочевидь, під команду Буряка у Запоріжжі буде створено якийсь регіональний проект. І заклик мера єднатися, насамперед, адресований тим, хто готовий взяти ресурсну участь у цьому проекті, який вже не буде запоріжсталевським (чи лише запоріжсталевським). Окрім цієї надмети, звісно, є бажання завести до міськради власну більшість, адже без неї поле для маневрів дуже обмежене, отримати сприятливий клімат у міськраді на час виборчих перегонів та захиститися від можливих подальших "наїздів" силовиків.       

Щодо персоналій, які увійдуть в команду, то у протистоянні навколо аеропорту частина запорізьких обранців уже стали пліч-о-пліч із мером. Серед них, зокрема, представники майже мертвих у політичному плані проектів "Укроп" і "Самопоміч".

Читайте також:Віктор Гординський стане новим заступником мера з питань діяльності виконавчих органів

До теми

16.01.2020 о 12:00

Віталій Туринок представив новопризначеного голову Чернігівської РДА

Голова Запорізької ОДА офіційно представив нового очільника РДА

10.01.2020 о 13:00

На сайті Мелітопольської місьради з'явилось повідомлення про перенесення засідання виконкому

Свята далися взнаки: на Запоріжжі члени виконкому не змогли зібратися на засідання

07.01.2020 о 10:20

Відтепер члени політпартії зможуть брати участь у місцевих виборах

У Запоріжжі відкрили міський осередок партії «Демократичної сокири»

06.01.2020 о 12:10

Мелітополець вважає, що президент України Володимир Зеленський порушив законодавство

Мелітополець подав до суду на Володимира Зеленського

05.01.2020 о 17:00

Новорічні будні продовжуються, так само як і робота деяких представників Запорізької облдержадміністрації

Перший заступник голови Запорізької ОДА "знімає пінку" з власного бізнесу

30.12.2019 о 12:00

Закони приймаються для того, щоб їх дотримувалися всі громадяни

Губернатор Запорізької області розтратив пів мільйона бюджетних коштів

26.12.2019 о 11:00

Запорізький депутат Володимир Кальцев кнопкодавив 9 разів

Запорізький нардеп лідирує по "кнопкодавству"