ЗАПОРІЖЖЯ

Важливо!

категорії

Спорт 10.02.2020 о 15:00
Реалізується проект «Давай, грай!» некомерційним фондом Shakhtar Social
Соціальний проект «Давай, грай!» спрямований на розвиток масового дитячого футболу

Заняття безкоштовно проводять кваліфіковані тренери-волонтери. Футбольні майданчики забезпечені всім необхідним інвентарем, передає Є Запоріжжя! з посиланням на iz.com.

В рамках проекту регулярно проходять змагання. Цей проект виник завдяки футбольному клубу «Шахтар», на гравців якого хочуть бути схожими сотні хлопчаків і дівчат теж.

У Запоріжжі футбольний майданчик для тренувань дітей, що займаються футболом, працює і в спортивному комплексі Заводського району.

Володимир Кремса.  Проект

Володимир Кремса. Проект «Давай, грай!» - ФК Шахтар

Тут перед початком тренування інтерв'ю дав тренер Володимир Кремса - один з учасників проекту «Давай, грай!»:

Це благодійний соціальний проект для дітей від 7 до 12 років. Діти займаються абсолютно безкоштовно з тренерами, які пройшли навчання на семінарі в Києві. А зараз ми пройшли ліцензування на категорію «С». Це означає, що тренер ліцензії «С» може працювати в 2-му дивізіоні - головним тренером в аматорському футболі, тренером ДЮСШ. Дізналися дуже багато корисного для себе.
Ліцензування на цю категорію дозволило нам пройти три основні уроки. Це фізіологія, медицина і психологія. Досить непрості предмети. Отримані знання дозволили полегшити нам роботу з дітьми. Навчання тримісячне ми проходили тут, в Запоріжжі. Плюс складання іспитів.

Складно було?

 Так, ми згадали шкільні роки - на іспиті тягнули квитки. Траплялися щасливі, були і питання не з легких. Але тим не менше ми всі пройшли навчання, всі   отримали ліцензію.

Наскільки це було для вас корисно?

Це навчання було корисно для нас, як для тренерів. По-перше, у нас невеликий досвід роботи. Тим більше, з дітьми - це зовсім інший напрямок. Ми отримали уроки психології, які дали нам можливість працювати з дітьми. Ми знаємо, як з ними спілкуватися, як до них підійти, з якого боку. Як їх заохотити і як посварити, якщо потрібно. Це все теж робиться в своєму форматі.

До проекту «Давай, грай!» я не був тренером. Просто займався футболом для себе. Коли ж спробував стати тренером, мені це дуже сподобалося. І зараз мені здається, що я живу цим.

Наскільки дітям корисно брати участь у такому проекті?

Мені здається, для дітей це взагалі мегакорисно. Так як вони не бавляться, не проводять безцільно час десь у дворі, не сидять за комп'ютерами. А розвиваються фізично, займаються спортом. А спорт - це сила і здоров'я.

Як зазвичай проходять тренування?

У нас стандартний формат. Спочатку розминка 10 хвилин. Потім 10 хвилин індивідуальні заняття. 15 хвилин командна гра. І 20 хвилин ми приділяємо футболу безпосередньо у всіх його проявах. Три рази в тиждень тренування. І в неділю у нас ігрові дні - всі тренування граємо в футбол.

Є хлопці, які вже показали хороший результат?

Так, такі хлопці є. Які дійсно ростуть на очах. Від цього і сам отримуєш задоволення, так як вкладаєш в них свої тренерські зусилля. Дуже багато хлопців, які показують такий результат. І мені здається вони доб'ються чогось.

Які у них можуть бути перспективи?

Ми займаємося з дітьми від 7 до 12 років. У цей час вони отримають перші навички у футболі і, звичайно, фізичний гарт. А далі у них - «вільне плавання». Куди захочуть піти. Є у нас ще весняний турнір від «Шахтаря», який дозволить хлопцям потрапити в футбольну академію «Шахтаря». Цей турнір для дітей від 7 до 10 років. У змаганнях беруть участь діти всіх шкіл. І найкращі школи їдуть потім до Києва на турнір, де виявлять переможця. Ось там, я думаю, найкращих гравців помітять тренери з академії «Шахтаря».

Приклад «підходу до дітей» можна привести?

Так звичайно. Ось самий елементарний, здавалося б, приклад. Як вказати на недолік дитині? Для початку ми його хвалимо. Потім вказуємо на недолік. І закінчуємо знову похвалою. Це «принцип гамбургера». До речі, цим методом нас навчили на ліцензуванні. І зараз успішно я його застосовую. Діє дуже здорово.

Довідка 


У 2018 році генеральним партнером проекту «Давай, грай!» Стала енергетична компанія ДТЕК.

«Давай, грай!» - кращий соціальний проект Європи 2019 року

У кінці 2019 року в Барселоні відбулася 13-а конференція European Football for Development Network (EFDN). В ході конкурсу More than Football Award 2019 був визначений кращий соціальний проект в Європі. Участь в ньому взяли близько 40 клубів континенту, а в шорт-лист претендентів на перемогу увійшли «Челсі», «Ювентус», «Рейнджерс» і «Шахтар».

В результаті 19 листопада на «Камп Ноу»  кращим був визнаний  проект Shakhtar Social «Давай, грай!», який реалізується спільно з ДТЕК та за підтримки UEFA Foundation for Children. Хлопчики і дівчатка від 7 до 12 років безкоштовно займаються футболом з тренерами на 66 майданчиках в 33 містах України. Всього до 2019 року в проект залучено близько 4 500 дітей.

Для ФК «Шахтар» ця перемога стала вже другою в історії. У 2012 році проект «Сирітству - ні!» отримав нагороду як кращий соціальний проект Європи за версією Європейської клубної асоціації (ECA).