ЗАПОРІЖЖЯ

Важливо!

категорії

Україна 12.02.2020 о 18:00
Запорізька атомна електростанція отримала новий транспортер
ЗАЕС за 2,6 мільйона євро отримала новий транспортер для переміщення відпрацьованого ядерного палива

Новий транспортер буде переміщати контейнери з відпрацьованим ядерним паливом з енергоблоків в зону зберігання. Транспортер вже пройшов приймальні випробування.

Про це повідомляє прес-служба ЗАЕС, передає Є Запоріжжя! з посиланням на  061.ua.  

Використовувати транспортер для сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) можна буде після проведення експертизи в держнагляду, отримання декларації та санітарного паспорта. 

Постачальником транспортера є чеська концерн  SKODA, який переміг в тендері на ProZorro. Держпідприємство НАЕК "Енергоатом" уклала договір з концерном на виготовлення транспортера ще в лютому 2018 року.

Вартість виробництва транспортера становила 2,69 мільйона євро ( 100 мільйонів гривень), потім по укладеним угодам ціна знизилася до 2,6 мільйона євро (96,5 мільйона гривень).

 

Транспортер виготовляли на виробничі потужності німецької компанії  KAMAG. Це унікальне обладнання, виконане в єдиному екземплярі. 

Це буде другий транспортер-контейнеровоз для ССВЯП на ЗАЕС. Новий транспортер повністю комп'ютеризований, має потужність двигуна втричі більше, ніж у старого. Максимальна вантажопідйомність транспортера 150 тонн.

Читайте також:Серйозні кадрові зміни грядуть на Запорізькій АЕС

До теми