ЗАПОРІЖЖЯ

Важливо!

категорії

Суспільство 21.02.2020 о 14:00
Спілкування через мистецтво
Запоріжцям представили картини особливих дітей

У Запоріжжі відбулася виставка картин дітей з аутизмом. Сімдесят полотен різних за жанром та тематикою розмістили у приміщенні громадської організації “Платформа спільних дій”. Крім картин тут презентували й інші вироби, передає Є Запоріжжя! з посиланням на ztv.zp.ua.  

Домашні улюбленці, морські пейзажі та водний світ — такі малюнки принесли сюди юні художники. Свої роботи презентувала і Даша. Мистецтвом зацікавилася два роки тому, коли вперше потрапила на виставку. Опанувати малювання їй допомогли педагоги. Найбільше дівчинці подобається зображати природу. Мама Даші розповідає, її найулюбленіша картина — балерина. Каже, на полотні намалювала свою мрію, адже дівчинка марить танцями.

Мама Даші Олена Уйгуновська каже, картину було створено минулої зими. Вона не очікувала, що донька зобразить людину, тим паче – дівчинку. Наразі Даша пробує себе у фізкультурі та танцях.

Крім картин, діти презентували фігурки із глини та пластиліну. Тут і мультяшні герої, і персонажі із фільмів жахів. Свої малюнки наносили не тільки на полотна, а й на еко сумки, щоб підтримати боротьбу за чисте довкілля. Організатори кажуть, що такі діти не завжди можуть висловити свої думки словами. А полотно — це гарна можливість розповісти про свої мрії та розкритися.

Співорганізаторка виставки “Вперед. В майбутнє. Вгору!” Вікторія Сокол говорить, особливі діти через творчість можуть розмовляти один з одним, і для них це дуже важливо. З урахуванням особливостей діагнозу, саме спілкування – дуже закладне завдання для таких дітей. Тож через творчість вони також отримують змогу самореалізуватись.

Керівниця ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва додає, організатори підтримують подібні ініціативи, оскільки вони дозволяють нагадати дорослим, що світ – різний, ми – різні і немає нічого неможливого.

А для того, аби Даша та інші учасники не полишали пензля та продовжували творити – їм подарували набір для малювання. Організатори кажуть, що мають ще багато планів і в майбутньому хочуть зробити виставки ще масштабнішими.

Читайте також:Зовнішні враження з внутрішніми переживаннями

До теми

21.02.2020 о 13:00

Обласна бібліотека для дітей “Юний читач” продовжує цикл тематичних виставок творчого проєкту

У Запоріжжі відкрилася персональна виставка Олександри Камінської

19.02.2020 о 15:00

Електропотяги, трамваї та тролейбуси, разом – “Залізні коні сучасності”

Юний запорізький художник розкрив позабуту митцями тематику

18.02.2020 о 13:00

Фестиваль фільмів національно-культурних товариств відбудеться в Запоріжжі

У Запоріжжі відбудеться фестиваль фільмів національних товариств

14.02.2020 о 16:00

“Ендорфіни” для запоріжців

Запоріжанок вітатимуть яскравим вокальним шоу

14.02.2020 о 14:00

У Запоріжжі львівська художниця Анна Атоян презентувала унікальну виставку майже живих картин

Запоріжцям презентували майже живі картини

12.02.2020 о 15:00

У Запорізькому муніципальному театрі-лабораторії «Ві» відбудеться вистава

Запоріжців запрошують на виставу «Cover тЕща»

09.02.2020 о 15:20

Виставку про мешканців болот представили співробітники Національного заповідника “Хортиця”

Запоріжцям розкрили таємниці болотного життя