ЗАПОРІЖЖЯ

Важливо!

категорії

Шоу-біз 24.02.2020 о 17:00
В туристичному центрі презентували картину чеченського художника Петра Захарова
У фондах Національного заповідника Хортиця відшукали унікальну картину чеченського художника

Картину привезли в Запоріжжі в музей Національного заповідника Хортиця ще в 1972 році з Луганського музею (на той момент місто називалося Ворошиловград), передає Є Запоріжжя! з посиланням на 061.ua.

Артефакт дуже цікавий і пов'язаний з різними місцями і людьми: це і Третьяковська галерея і генерал Єрмолов, це Дудаєв і Лермонтов, це Луганськ і Запоріжжя, Лондон і Італія. Ми презентуємо його на важливий день - 23 лютого - день початку операції "сочевиця", операція з депортації чеченського і інгушського народів ", - сказав ветеран АТО, співробітник Національного заповідника Хортиця В'ячеслав Зайцев.

За словами співробітників національного заповідника, запорожцям картину передали без будь-яких документів і вказівки автора. Більше того, віддали тільки тому, що на ній зображений якийсь козак. Запорожці кажуть: їхали до колег за копією картини Рєпіна "Запорізькі козаки пишуть листа турецькому султану", але її не віддали. 

Історія картини довгий час була таємницею. Тільки на початку "нульових" з'ясувалося, що загадкова картина потрапила в Ворошиловград в січні 1954 року, до цього вона перебувала в Третьяковській галереї, де зберігалася з 1938 року. Що стосується автора, то його ім'я вдалося встановити завдяки мистецтвознавцю з Києва Оксані Лобко, яка здзвонилася з співробітниками запорізького музею на прохання Меди Шахбіевой (мистецтвознавець з Росії, яка спеціалізується на вивченні біографії і творчості Петра Захарова. Більше того,  в 2017 році вона відшукати його могилу на Ваганьковському кладовищі Москви). 

Ми запрошували на презентацію картини Меду, але приїхати до нас вона, на жаль, не змогла. Завдяки їй ми встановили, що це оригінал. Ми простежили весь шлях картини. Вважається, що картина написана в 40-х роках, тобто це не начерк молодого художника, а тверда рука майстра. Картина козака-чорноморця. Таким чином малювали відомих або багатих людей. Якщо подивитися на його руку, то видно що це не роботяга. Швидше за все, це грузинський князь, але над цим потрібно ще потрібно працювати ", - говорить В'ячеслав.

Отже, автором картини є відомий чеченський художник Петро Захаров. Його сім'я була убита в 1819 році в селі Даді-юрт за наказом генерала Олексія Єрмолова. Хлопчика, якому на той момент, імовірно було 3 роки, знайшли близько мертвої жінки російські солдати і доставили Єрмолова. У 1822 році Петра хрестив солдатів на ім'я Захар (в честь нього хлопчик отримав по батькові та прізвище). 

Петро закінчив Імператорську академію мистецтв і навіть отримав звання академіка (звання отримав за портрет генерала Єрмолова). У віці 30 років він помер.

Петро знав про своє походження і завжди підписував свої роботи як: Захаров (Чеченець), Захаров з Даді-Юрта або Захаров з чеченців. 

Читайте також:Спілкування через мистецтво

До теми

20.02.2020 о 17:00

Зовнішні враження з внутрішніми переживаннями

Художник Антон Шеретов зобразив «Шлях додому»

19.02.2020 о 15:00

Електропотяги, трамваї та тролейбуси, разом – “Залізні коні сучасності”

Юний запорізький художник розкрив позабуту митцями тематику

14.02.2020 о 14:00

У Запоріжжі львівська художниця Анна Атоян презентувала унікальну виставку майже живих картин

Запоріжцям презентували майже живі картини

09.02.2020 о 09:00

Портрет як можливість розповісти про людину

Запорізькі художники презентували виставку портретів

05.02.2020 о 13:00

Головне — бажання творчості

Містяни представили виставку своїх захоплень

24.01.2020 о 12:00

Казкова зима, якої так не вистачає

Юні художники подарували городянам зиму

20.01.2020 о 10:00

Показ постановки «Ідея Фікс» в Запоріжжі не відбудеться

Виставу за участю російських акторів в Запоріжжі скасували

15.01.2020 о 18:00

Свої роботи художник не демонстрував 10 років

У Запорізькому обласному художньому музеї відкрилась виставка художника Дмитра Ціпунова