ЗАПОРІЖЖЯ

Важливо!

категорії

Політика 28.02.2020 о 13:00
48-ма сесія міської ради розпочалася з розгляду важливих проблем міста
Запорізькі депутати окреслили основні проблеми міста

Звернення до Президента та Кабміну, створення нової міжфракційної групи, виділення коштів на інфраструктуру та ситуація з харчуванням дітей. Такою була сесія, передає Є Запоріжжя! з посиланням на ztv.zp.

Одна з таких проблем — звернення до Кабміну, Парламенту та Президента стосується збільшення фінансування на ремонти доріг. Оскільки із держсубвенції, які виділяють на область, Запоріжжя взагалі не отримує грошей на оновлення міських магістралей.

Михайло Прасол, депутат міської ради, каже, що Запорізька область посіла майже останнє місце стосовно виділення коштів на капітальний та поточний ремонт доріг у місті Запоріжжі та області. Нам дали 59 мільйонів гривень, а Дніпропетровську 6 мільярдів. Це в 100 разів більше, ніж Запорізькій області.

І така ситуація зараз не лише з дорогам. Держава не в повному обсязі надає гроші на освіту, медицину та закупку ліків.

Міський голова Володимир Буряк відзначив:

Ми кожен рік спочатку робимо акцент на захищені статі, ми з вами жодної програми не зменшили на сьогодні. Якщо потрібно залучати кредити, ми будемо це робити, але треба дивитися, щоб захистити ті питання, які виникають. Ми ще не розуміємо, у що нам обійдеться 2-й рівень медицини — сьогодні це від 300 до 500 млн грн”.

Чому склалась така ситуація депутати й самі мали змогу спитати у колег з Верховної ради. На сесії був присутній народний депутат Павло Мельников.

Під час пленарного засідання ВР — це є в стенограмі — я виступив з трибуни щодо недофінансування Запорізької області з основних програм, і також подав відповідний запит, стосовно недофінансування програм цукрового діабету, — говорить Павло Мельников, народний депутат України (м. Запоріжжя).

Аби спільними зусиллями вирішувати подібні та інші питання, депутати створили у Запоріжжі міжфракційну групу “Єднання”. Її створення ініціював міський голова Володимир Буряк, яка буде відстоювати інтереси громади та працювати на благо міста. Очолив “Єднання” Геннадій Наумов. Протягом дня до об’єднання долучились ще з десяток депутатів.

Геннадій Наумов, депутат міської ради, пропонує усім депутатам приєднатися до групи “Єднання”, адже мета у всіх одна — зробити із Запоріжжя гарне місто з розвинутою економікою, де можна знайти та реалізувати себе; місто, з якого не захочеться виїжджати.

Олег Корольов, депутат міської ради, запевняє, що це буде команда, яка відстоюватиме інтереси місцевого бізнесу, пенсіонерів, крупного бізнесу. Але це будуть люди, які мешкають у Запоріжжі, і відстоюють його інтереси. В нас є в цьому досвід, в деяких питаннях ми вже професіонали, бо коли ми тільки прийшли — намагалися зрозуміти проблеми нашого міста, зараз ми їх бачимо, ми їх відчуваємо, до нас звертаються люди.

Також на сесії депутати обговорили ряд бюджетних питань. Зокрема, справа стосується перерозподілу коштів на розвиток інфраструктури та комплексного благоустрою. Це оновлення парку імені Сергія Синенка, який тепер на балансі міста, та реконструкція мостових переходів і доріг.

Володимир Волобуєв, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, каже, що основними питаннями є — ремонт мостового переходу через річку Мокра Московка у Комунарському районі, капітальний ремонт вулиць Верхньої, Південне Шосе; капремонт пішохідних доріжок поблизу ЖД-1. Це основні напрямки, куди будуть спрямовані кошти.

Крім, цього міський голова Володимир Буряк підняв питання дитячого харчування, яке вже кілька тижнів запоріжці активного обговорюють у соцмережах. Міський голова зауважив, що слід знизити ціни по тендерам, які проведені, та посилити контроль якості продуктів. З постачальниками, які поставлятимуть неякісні продукти або за завищеними цінами, договори повинні розриватися.

Володимир Буряк, міський голова, зазначає, що перше його доручення — знизити ціни. Друге — створити протягом тижня групи чи комісії, які перевірятимуть якість продуктів. До створення таких груп можуть долучатися як батьки, так і мешканці міста й депутати.

Станіслав Романчук, директор міського департаменту освіти і науки, каже, що для початку слід усіма законними способами показати, що торги були проведені правильно. Якщо є порушення, то будуть вжиті відповідні заходи. За дорученням міського голови днями почнеться робота над створенням громадського контроль і зі сторони батьків, і зі сторони депутатів. Останні запевняють, що відкриті для співпраці.

Окрім цього було підтримано рішення й про збільшення фінансування на закупку чотирьох тролейбусів з Європи. Загальна сума, яких склала майже 10 мільйонів гривен. Також передбачили кошти й на оновлення ліфтів у багатоповерхівках.

Сергій Польовий, директор міського департаменту житлово-комунального господарства, говорить про необхідність передбачити ці кошти в сумі 25 млн — близько 100 ліфтів, які будуть встановлені у 2020 році. Люди отримають повний капітальний ремонт ліфтів у своїх будинках і зможуть безпечно ними користуватися.

Крім цього на сесії було підтримано рішення про передачу на баланс міста дитячої юнацької школи футбольного клубу “Металург”. Виділили кошти на закупівлю квартир для дітей сиріт, проведення реконструкції терапевтичного відділення у військовому шпиталі.

Читайте також:У Запоріжжі створили міжфракційну депутатську групу Володимира Буряка “Єднання”

 

До теми

26.02.2020 о 13:00

Олексій Бєліков заявив, що виходить зі складу партії та фракції «Опозиційного блоку»

Депутат Запорізької облради від “Опозиційного блоку” заявив про вихід з партії

21.02.2020 о 09:00

Запорізька область отримає 2 куратори, які будуть наглядати також за Дніпропетровщиною

Стали відомими імена “смотрящих” від влади на виборах в Запорізькій області

20.02.2020 о 12:00

В Офісі президента повідомили, що не збираються змінювати голову Запорізької ОДА Віталія Туринка

В Офісі Президента розповіли, що буде з головою Запорізької ОДА

14.02.2020 о 10:00

У діяльності благодійного фонду правоохоронці знайшли склад економічних злочинів

У Запоріжжі знову обшуки, під підозрою люди Туринка

08.02.2020 о 13:20

Проєкт постанови про повернення російської мови підтримали депутати з Запоріжжя

П’ять нардепів із Запоріжжя підтримали проєкт постанови про повернення російської мови

07.02.2020 о 14:00

Радником з питань ветеранів АТО став Михайло Пиріг

У запорізького губернатора з'явився радник з питань ветеранів АТО

07.02.2020 о 09:00

Народні депутати від партії “Слуга народу” продовжують відкривати свою сутність

Слуга обматюкав ексгубернатора Запорізької області в стінах ВР