ЗАПОРІЖЖЯ

Важливо!

категорії

Політика 02.03.2020 о 15:00
Депутати виступають за модель адміністративно-територіального устрою області
Депутати Запорізької обласної ради підтримують створення шести районів

На сесії обласної ради депутати проголосували за звернення до прем'єр-міністра, міністра розвитку громад і територій України, голові Комітету Верховної Рад з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, передає Є Запоріжжя! з посиланням на iz.com.

модель Мінрегіону

Депутати відзначили, що в Україні підходить до завершення реформа децентралізації. За її впровадження Запорізька область входить до п'ятірки лідерів.

Дві моделі - з п'яти районів, одна - з шести

Після завершення формування базового рівня адміністративно-територіального устрою - громад, наступний етап - завершення субрегіонального (райони) рівня.

Управління містобудування та архітектури ЗОДА розробило три варіанти моделі майбутнього адміністративно-територіального устрою області.

Перші два передбачають створення на території області п'яти районів: Запорізького, Бердянського, Мелітопольського, Енергодарського і Токмацького або Пологівського.

Третій варіант - створення шести районів: Запорізького, Бердянського, Мелітопольського, Енергодарського, Токмацького і Пологівського з відповідними центрами.

Робоча група, створена кілька років тому при ОДА, неодноразово більшістю голосів підтримувала модель адміністративно-територіального устрою області, яка передбачає створення шести районів з адміністративними центрами в містах Запоріжжя, Бердянськ, Енергодар, Мелітополь, Токмак і Пологи.

За таке рішення члени робочої групи проголосували і в кінці грудня минулого року. З умовою, що варіант ще допрацюють.

Присутні на засіданні народні депутати Сергій Штепа і Роман Соха активно заперечували проти такого варіанту. Роман Соха навіть покинув засідання, голосно грюкнувши дверима. За словами Сергія Штепи, народні депутати підтримують модель з п'яти районів.

А 14 січня цього року члени робочої групи вислухавши інформацію керуючого справами ЗОДА Зінаїди Бойко, змінили свою думку і проголосували за варіант з п'яти районів, виключивши з нього Токмацький район.

Депутати за 6 районів

З такою постановкою питання не погодилися депутати Запорізької обласної ради.

Ми, депутати Запорізької області, які не поділяємо позиції відносно створення п'яти районів та, як представник територіальних громад, зобов'язані відстоювати захоплення жителів Запорізької області, - йдеться у зверненні до центральних органів влади. - Так географічно сталося, что у Південно-східній части області досить невелика концентрація населення.

І якщо на такій території буде створено тільки один район із центром у Токмаку або із центром у Пологах, велика кількість мешканців цих районів не отримає якісних послуг і буде поза зоною досяжності.

Найбільш негативного впливу в результаті такого поділу районів зазнають місто Токмак та Токмацький район, що опиняться на периферії.

Перерахувавши в зверненні аргументи, чому Токмак повинен стати адміністративним центром шостого району, депутати роблять висновок: 

«Модель адміністративно-територіального влаштування області, яка пропонує створення п'яти районів, щонайперше, що не задовільняє потреб та очікувань мешканців громад".
З метою врахування інтересів мешканців Токмаччини та недопущення порушення прав відносно доступності та якості послуг, якими держава забезпечує громадян України, ми, депутати Запорізької обласної ради, звертаємось із проханням підтримати модель адміністративно-територіального влаштування  області, яка допускає створення шести районів з відповідними адміністративними центрами у містах Запоріжжя, Бердянськ, Енергодар, Мелітополь, Токмак та Пологи, - йдеться у зверненні депутатів Запорізької обласної ради.

Звернення голосували в пакеті

На сесії була присутня народний депутат України Юлія Яцик.

Але свою позицію з даного питання вона не висловлювала, оскільки питання щодо поводження потрапив в пакет проектів для голосування і на обговорення не виносився.

Залишається додати, що понад 10000 жителів Токмака і Токмацького району поставили свої підписи на зверненні до центральних органів влади з проханням залишити третій варіант моделі адміністративно-територіального устрою з центром і в Токмаку.

Читайте також:Аудит шкіл пройде по всій Україні

 

До теми

02.03.2020 о 14:00

В центрі Запоріжжя інспектори з благоустрою спільно з правоохоронцями провели рейди

У Запоріжжі інспектори з благоустрою ліквідували точки стихійної торгівлі

02.03.2020 о 12:00

Київ-Баскет переміг вдома Запоріжжя в поєдинку регулярного чемпіонату Суперліги Парі-Матч

Київ-Баскет втретє в сезоні переміг Запоріжжя

02.03.2020 о 11:00

В місті Бердянськ, Запорізької області чоловік викликав наряд поліції

“Відпочити від сім’ї”: в Запорізькій області чоловік викликав поліцію, щоб його забрали в СІЗО

02.03.2020 о 10:00

Під час археологічних досліджень знайшли залишки Торгових рядів Старого Олександрівська

У Запоріжжі у сквері знайшли залишки Старого Олександрівська

02.03.2020 о 09:00

На острові Хортиця трапилася страшна аварія

Сімейній парі, яка постраждала в аварії на Хортиці, необхідна допомога

01.03.2020 о 17:00

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру

Топ-чиновники поліції в Запорізькій області провернули аферу з колесами для БТР

01.03.2020 о 15:20

Місце для відпочинку обіцяють обладнати відповідно до світових стандартів

У Кирилівці відкриють новий пляж Smaragd