ЗАПОРІЖЖЯ

Важливо!

категорії

Україна 17.03.2020 о 16:00
Учасники обговорили питання розвитку галузі бджільництва
Запорізька область долучиться до програми підтримки бджільництва

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства під головуванням заступника Тараса Висоцького провело відеоконференцію з представниками облдержадміністрацій. Зокрема, Запорізьку область представив в. о. директора Департаменту агропромислового розвитку Андрій Поляков. Також до заходу долучилися представники ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, аграрії та бджолярі регіону, передає Є Запоріжжя! з посиланням на ztv.zp.  

Учасники обговорили питання розвитку галузі бджільництва, а також взаємодії пасічників, аграріїв та представників влади.

Ми запроваджуємо діалог між державою та представниками галузі бджільництва, який проходитиме щомісяця, і на якому ми будемо обговорювати проблематику галузі, шукати консолідовані рішення та розвивати цей напрям аграрного сектору. Адже галузь бджільництва дозволяє відкривати малий та середній бізнес на селі, що сприяє соціально-економічному розвитку населення та економіки країни в цілому, – зазначив Тарас Висоцький.

Присутні розглянули актуальні питання галузі бджільництва, зокрема, особливості сезону 2020, державної підтримки галузі, спрощення реєстрації пасік та гігієнічних вимог до них, державний нагляд і контроль у сфері застосування засобів захисту рослин та ветеринарної медицини, експорт вітчизняного меду, наукове забезпечення та інше.

Представники бізнесу наголосили на необхідності посилення на законодавчому рівні контролю за обігом пестицидів, використання ЗЗР з метою запобігання отруєння бджіл та збереження довкілля. Також акцентовано увагу на важливості ефективної комунікації між пасічниками та агровиробниками.

Галузь бджільництва є вагомою складовою аграрної галузі України. Зокрема, у 2019 році обсяг експорту меду склав 55,7 тис. тонн. Також за останні роки ми збільшили постачання цієї продукції до ЄС у 9,5 раза. Міністерство розуміє важливість підтримки галузі та наразі вже готуються зміни у законодавстві, спрямовані на боротьбу з фальсифікатом, забезпечення простежуваності виробництва, захист рослин, спрощення процедури реєстрації пасік та інше. Також Міністерство планує вдосконалити вимоги Закону України «Про бджільництво», – зауважив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко та закликав присутніх долучатися до обговорення нових законодавчих ініціатив.

Також учасників поінформували про бюджетну програму «Фінансова підтримка сільгоспвиробників», в рамках якої передбачено підтримку галузі бджільництва: компенсацію вартості племінних бджолопакетів та бджоломаток – до 50 % вартості, але не більше ніж 500 грн за бджолопакети та 100 грн за бджоломатки. Також власникам пасік з кількістю бджолосімей від 10 до 300 надаватиметься спеціальна бюджетна дотація у розмірі 200 грн на бджолосім’ю.

Читайте також:Зловмисники скуповували клієнтські бази даних банківських установ у DarkNet

До теми

17.03.2020 о 13:00

З 12 березня до 3 квітня 2020 року на всій території України встановлено карантин

Запорізькі діти-пільговики тимчасово не відправлятимуться до оздоровчих таборів

17.03.2020 о 12:00

10 місцевих моделей змагалися за можливість співпрацювати з міжнародним агенством

У Запоріжжі 10 дівчат змагалися за звання топ-моделі

17.03.2020 о 11:00

Повний карантин в Запоріжжі

З 17-го березня в Запоріжжі запроваджується повний карантин

17.03.2020 о 10:00

У зв’язку із запровадженням карантину структурні підрозділи УДМС переходять на дистанційний режим

У Запоріжжі під час карантину в міграційній службі консультуватимуть онлайн

17.03.2020 о 09:00

У Запоріжжі розпочалися ремонтні роботи біля пам’ятника танковому екіпажу Миколи Яценка

У Запоріжжі до річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ремонтують сквер

16.03.2020 о 19:00

До медиків звертаються люди, які повернулися з різних країн

У Запорізькій області не зафіксовано підозрілих випадків на коронавірус

16.03.2020 о 18:00

Співвітчизники масово рвонули додому

Коронавірус повернув з-за кордону 85 тисяч українців