ЗАПОРІЖЖЯ

Важливо!

категорії

Суспільство 25.04.2020 о 17:00
Запорізька школярка Марія Щербань створила робота-дезінфектора, але поки лише віртуально
Запорізька школярка розробила робота-дезінфектора

Така ідея з’явилась у дівчини, коли вона готувалась до всеукраїнського освітнього конкурсу. Тож завдяки простому завданню Марія не лише створила цікавий винахід, а ще й  виборола Гран-прі, передає Є Запоріжжя! з посиланням на ztv.zp.   

Валлі версія 2.0 — так із гумором називає свій винахід Марія Щербань. Однак на відміну від мультяшного героя цей покликаний рятувати життя медиків під час пандемії. Головне його завдання — дезінфекція приміщень та захисних костюмів лікарів.

У робота є стартова точка, де він постійно має знаходитись та здійснювати дезінфекцію лікарів. Крім того, у нього передбачений і помічник, який в подальшому буде допомагати дезінфікувати один одного.

Така ідея у Маші виникла під час підготовки до одного з модулів стем-освіти для дівчат. Одне із завдань передбачало створення робота, щоб допомогти людству боротись із вірусом. Саме ідея Марії підкорила членів журі, за що дівчина отримала Гран-прі.

Спонукав до участі у конкурсі Машу її керівник — волонтер Микола Колодяжний. Каже, у тому, що дівчина переможе, не сумнівався. Адже вона має хист до таких розробок та шалене бажання вчитися.

Поки що робот-дезінфектор існує лише у комп’ютері. Для того, щоб  він ожив,  потрібні гроші та підтримка інвесторів. Вже зараз дівчина  шукає шляхи створення міні-копії такого електронного помічника, який буде не менш практичним у використанні, але  коштувати дешевше.

Читайте також:Нові дезинфікатори повітря встановили на «Запоріжсталі»

До теми