ЗАПОРІЖЖЯ

Важливо!

категорії

Суспільство 27.05.2020 о 17:00
На прилавках супермаркетів та ринків вже повним ходом реалізуються ранні овочі
На ринках Запоріжжя ранні овочі перевіряють на нітрати

Огірки, помідори та редис -- те джерело вітамінів, яких так не вистачає, особливо навесні. Але вживати їх треба обережно, адже вони можуть містити в собі нітрати. Останні шкодять здоров’ю. Неправильне вирощування овочів, а також надмірне застосування добрив сприяє більшому накопиченню нітратів, передає Є Запоріжжя! з посиланням на ztv.zp.

Продавчиня Ніна 15 років торгує на ринку овочами. Має вже й постійних покупців. Каже, переконана в безпечності продукції, яку продає. Адже бере її лише в перевірених часом постачальників.

Під час реалізації товарів на ринку дотримуються необхідних та карантинних норм. Реалізатори в масках і рукавичках. А на торговельних місцях є захисна плівка. Пані Надія мешкає неподалік від цього ринку. Тому часто тут скупляється. Цього разу завітала за ранніми картоплею й огірками. Жінка розповіла, як у домашніх умовах зменшує кількість нітратів у овочах, які купує.

Вміст нітратів в ранніх овочах не визначити візуально, на дотик чи смак. Зробити це можна лише в лабораторії, пояснюють фахівці. Спершу, наприклад, огірок труть на терці. Потім додають в розчин. І -- на перевірку. Здійснюють її за допомогою спеціального приладу. Кілька хвилин -- і маємо результат.

Дослідили на вміст нітратів і картоплю. Показник у нормі. Надлишок вмісту нітратів в овочах чи фруктах може призвести до проблем зі здоров’ям, зазначають лікарі. Зокрема, спровокувати отруєння, а також захворювання травної, серцево-судинної та нервової систем. Тому зловживати ранніми овочами не радять.

Купуючи ранні овочі на ринках, слід поцікавитися в продавця, чи має він експертний висновок на продукцію, що продає. Супермаркети повинні теж надати за вимогою необхідні документи, що підтверджують безпеку товару.

З початку року в лабораторіях ветсанекспертизи Держпродспоживслужби, розташованих на запорізьких ринках, перевірено понад 7,5 тисяч партій рослинної продукції. Через перевищений вміст нітратів не допущені до реалізації майже 900 кілограмів овочів. Переважно це редис, кабачки, капуста, помідори та огірки.

Читайте також:Після введення карантину малий та середній бізнес опинився під загрозою

 

 
До теми

15.04.2020 о 12:00

Екзотичні тварини, які приїхали до Запоріжжя на початку лютого, потребують допомоги

У Запоріжжі без їжі залишилися екзотичні тварини: як допомогти

09.10.2019 о 12:00

Студенти під Запоріжжям встановили незвичайний рекорд

Два відра вінегрету за хвилину: студенти під Запоріжжям встановили "голодний" рекорд

22.09.2019 о 17:00

Вартість картоплі висока вже зараз, а буде ще вище

Чому запорожці відмовляються купувати овочі на зиму

05.06.2019 о 09:00

Запорізькі аграрії будуть просувати свою продукцію в ЄС за допомогою Швеції

В прес-центрі облдержадміністрації відбулася зустріч керівництва регіону з представниками проекту Міжнародного Торгового Центру (ITC)

16.03.2019 о 16:28

Які поєднання ліків з їжею є небезпечними

Поєднання певних препаратів з певною їжею може погіршити або повністю нейтралізувати лікувальну дію.

11.03.2019 о 17:00

Рівень смертності в Україні через неправильне харчування становить 38,2 %

Модель неправильного харчування закладається у дитинстві, а решту життя ми лише боремося із її наслідками та витрачаємо на це чимало грошей.

01.03.2019 о 14:14

Економіст назвав ключову причину зростання цін на продукти в Україні

Підвищення вартості газу і електроенергії для населення стало ключовим чинником здорожчання продуктів харчування.