ЗАПОРІЖЖЯ

Важливо!

категорії

Суспільство 12.06.2020 о 17:00
Туристи мають можливість відвідати заповідник «Кам’яна могила»
Заповідник «Кам’яна могила» чекає на туристів

Заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Дзятківський з робочою поїздкою відвідав Мелітопольський та Михайлівський райони. Посадовець побував на території Державного підприємства «Мелітопольського лісомисливського господарства», передає Є Запоріжжя! з посиланням на ztv.zp.  

В’ячеслав Дзятківський обговорив з директором державного підприємства Мирославом Полуліхом питання реалізації санітарних правил у лісах – санітарних рубок, ліквідації захаращеності, а також створення нових лісових насаджень.

Важливим механізмом у діяльності лісового господарства на сьогодні є електронний облік деревини, який дає змогу контролювати обсяг вирубок, залишки деревини та їх реалізацію. Керівник державного підприємства ознайомив заступника голови облдержадміністрації з розвитком лісонасіннєвої справи у межах господарства, а саме вирощуванням сіянців та саджанців різних порід дерев.

В’ячеслав Дзятківський звернув особливу увагу на пожежну безпеку в межах лісництв Мелітопольського лісомисливського господарства. Зокрема, триває активне інформування громадян щодо правил відвідування лісів в умовах поступового пом’якшення карантинних заходів. У Старо-Бердянському лісництві посадовець ознайомився зі станом мінералізованих смуг, відповідних інформаційних щитів, аншлагів, режимом в’їзду до лісництва та виїзду з нього.

На території Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила» директор Ярослав Михайлов ознайомив присутніх із заповідником, основними проблемами розвитку, зокрема, необхідністю реконструкції будівлі музею.

З 2006 року археологічний комплекс «Кам’яна Могила» знаходиться у попередньому списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і претендує на право внесення об’єкту до основного списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Кам’яна Могила є знаковим місцем у Запорізькій області. Місцем, що має величезний туристичний потенціал. Розвиток заповідника дозволить підвищити привабливість регіону для відвідувачів з інших регіонів України та туристів з-за кордону. Водночас, необхідно сконцентрувати зусилля на конкретних кроках, які потрібно зробити за найближчі 3-4 роки, щоб відвідувачі одного з «чудес України» могли проводити тут час у комфортних умовах, з сучасними елементами дозвілля та отримуючи нові знання про унікальну історію Запорізького краю в інтерактивний спосіб. Тому необхідно звернути увагу на формування сучасного музейного простору, – наголосив В’ячеслав Дзятківський.

У ході робочого візиту було обговорено проєкт реконструкції будівлі музею-комплексу «Кам’яна Могила». Рівень благоустрою території вже зараз дозволяє відвідувачам насолоджуватись пам’яткою прадавньої культури. Зокрема, доісторичним скельним мистецтвом, датування якого охоплює проміжок часу від палеоліту до середньовіччя. Комплекс петрогліфів, виявлених на пам’ятці, перевищує тисячу одиниць і відзначається різноманітністю образів і стилів їх виконання. Фактично, кожна історична спільнота, що мешкала у Північному Причорномор’ї, зафіксувала на плитах Кам’яної Могили власну ідеологію та мистецьку традицію.

В’ячеслав Дзятківський зазначив, що важливою складовою туристичної привабливості заповідника є транспортна доступність та стан дорожньої інфраструктури, за допомогою якої можна дістатись до заповідника. Цьому сприяє ремонт дороги М-18 та належний стан дороги Н-08.

На останок робочої поїздки В’ячеслав Дзятківський відвідав село Терпіння та оглянув стан русла річки Молочної.

Голова Терпіннівської сільської ради Наталія Овсяннікова розповіла, що на окремих ділянках ріки практично відсутній стік через надмірну кількість рослинності, замуленість, тривале засмічення ґрунтом та добривами з сільськогосподарських ділянок, які межують з руслом ріки.

Також посадовець звернув увагу на відновлення роботи дитячих садочків на території району та сільської ради. За словами Наталії Овсяннікової, на території сільської ради існують два садочки, які не відновлять свою роботу до початку нового навчального року через низький соціальний запит.

Читайте також:На Хортиці почалися масові крадіжки з автомобілів туристів

До теми

15.05.2020 о 15:00

Міські пляжі готують до літа

У Запоріжжі почали готувати до літа пляжі

15.05.2020 о 09:00

Про пом’якшення карантину у Запоріжжі розповів радник міського голови Валерій Еделєв

Введення ваучерів, скасування податків та зборів: як у Запоріжжі підтримують бізнес і населення під час карантину

01.05.2020 о 10:20

Запоріжжя готується то літнього відпочинку

На Запоріжжі поновлюється підготовка до туристичного сезону

27.03.2020 о 14:00

Всередині березня в Україні оголосили карантин

Карантин всередині країни мають зняти 24 квітня або почнеться голодний бунт” – запорізький політолог

20.03.2020 о 16:00

Пасажирів з симптомами захворювання відпускають за гроші додому

Працівники Запорізького аеропорту за гроші відпускають пасажирів з симптомами

19.03.2020 о 14:00

Відкриття повітряного сполучення між Об’єднаними Арабськими Еміратами та Україною

Запорізькі журналісти побували на зустрічі з послом ОАЕ

18.03.2020 о 17:00

У запорізькому аеропорту сьогодні повинні здійснити посадку два літаки з Шарм-ель-Шейха

У Запоріжжі сьогодні прибудуть ще два літаки з туристами з Єгипту